Досвід – найвища цінність!

Основне завдання науково-пізнавального фестивалю ДумайФест – дати дітям змогу досліджувати, долати труднощі, вирішувати задачі, пов’язані з повсякденним життям, досягати своїх, хай навіть невеличких цілей.

Вчимо мислити логічно та розмірковувати

Ми живемо у світі, де все дуже швидко змінюється. Навіть дорослим важко встигати постійно відслідковувати тонни інформації, а дітям – поготів. Тому одне з завдань фестивалю – допомагати дітям розвивати мислення та фільтрувати великий інформаційний потік: виокремлювати для себе тільки справді важливе, ставитися до будь-якої інформації критично, мислити гнучко, зважати на власний досвід при оцінюванні нових відомостей.

Не вимагаємо стандартності

Щоб дитина росла впевненою в собі, у власних силах, можливостях і здібностях, вона мусить виховувати й розвивати свої таланти. Однак без допомоги дорослих їй не впоратися. Тому з кожною командою буде працювати дорослий керівник (вчитель або хтось з батьків) та наставник клубу «Думай Рум» – для науково-технічної підтримки проекту.
Одне з першочергових завдань фестивалю – розвиток особистості дитини. Тому дорослі не нав’язують свої ідеї, а виконують роль консультантів, а також можуть брати участь у презентації проектів задля моральної та технічної підтримки.
4.jpg
3.jpg
5.jpg

Залучаємо до реального світу

Уявні світи, в які схильні поринати всі діти, – цілком нормальне та навіть дуже важливе для розвитку дитини явище. Однак у захопленні неіснуючими світами має бути межа, і дітям часто важко самим її встановити. І ця проблема стає дедалі актуальнішою зі стрімким розвитком технологій і повною комп’ютеризацією нашого життя. Сучасні діти – це покоління, яке не уявляє життя без «комп’ютера в кишені». Навколо стільки всього штучного й синтетичного, що дітям почасти бракує справжнього – того, до чого можна доторкнутися, випробувати й дослідити. Завдання ДумайФест – давати учням цю можливість, показуючи всю розмаїтість і невичерпність реального світу. Та попри це, ми не слідуємо принципу «техніка – зло», навпаки: діти зможуть користуватися зручними сучасними ґаджетами, які незамінні в науковій діяльності як засіб дослідження реального світу. Так діти зрозуміють, що ґаджет можна використовувати не тільки для розваг, а й для отримання корисних знань, і це ще цікавіше.

Навчаємо працювати в колективі

Ще один побічний ефект засилля ґаджетів – відокремленість дітей, втрата вміння працювати в колективі. На жаль, дефіцит спілкування спричиняє у школярів стреси. А внаслідок стресів і психологічних травм людський мозок втрачає здатність продукувати нові, нестандартні, творчі ідеї. Це шкідливо і для дитини як особистості, і для України загалом, адже страждає інтелектуальний потенціал нації, втрачається здатність до інновацій. Тому розвиток навичок колективної роботи – одне з важливих завдань ДумайФест. Дослухатися до інших точок зору, вміти висловлювати та відстоювати власну думку, не боятися заявляти про свою нестандартну ідею – усе це потрібно для формування сміливих і неординарних особистостей, спроможних у майбутньому змінювати світ на краще.
1.jpg
2.jpg
6.jpg

Активно досліджуємо навколишній світ

Досліджуючи обрані теми, учні зможуть дійти висновку, що в практичному житті всі науки взаємопов’язані. Саме тому ми пропонуємо учасникам проекти з речами, які нас оточують. Дитина вчиться дивитися критичним поглядом дослідника на все, що їй трапляється в повсякденному житті. Що це? Навіщо це? Як це вплине на мене? Чи це не шкідливо? Якщо так, то чим саме? Якщо ні, то чи зможу я це використати з користю?
8.jpg

Допомагаємо пережити війну

На жаль, останнім часом з’явилася потреба допомагати дітям сприймати сумні події в країні. Слід розуміти, що нині українські діти ставлять перед собою цілі, над якими їхні однолітки в інших країнах навіть не замислюються. Незважаючи на дуже юний вік, школярі хочуть захистити себе, своїх близьких, усю країну. Вони мріють винайти щось задля миру, щоб усім було добре. Це прагнення важливо підтримувати.
Наші діти дуже часто чують слова «війна», «агресія», «зброя»… Важливо підтримувати віру маленьких українців у те, що вони спроможні змінити світ на краще. Це їх неабияк підтримує та розвіює страхи перед майбутнім.
Наше завдання – допомогти дитині зрозуміти, що в неї є багато шансів винайти щось нове, адже не все ще придумано, але щоб цього досягти, варто не зупинятися у своїх пошуках, мислити критично й творчо.
Під час презентації дослідницьких робіть на урочистій зустрічі учасники фестивалю ДумайФест зможуть показати органічне поєднання теоретичних знань і практичних навичок.

Очікуваний результат

Усі висновки, зроблені за результатами дослідів, стають спільним надбанням учнів. Найкращі роботи ввійдуть в каталог – на зразок тих, що видаються на «дорослих» конференціях. Кожен учасник зможе відчути себе причетним до важливих відкриттів і відчути втіху від винахідництва.
 
 
 
ДумайФест цілком аполітичний. Не допускається використання символіки, лозунгів, ідей політичного характеру.
6.jpg

Free Joomla! template by L.THEME